گروه آموزشی دکتر یعقوبی

گروه اموزشی دکتر یعقوبی در سال 1390 با شعار " آموزش پیشرو " با کمک جمعی از رتبه های برتر علمی آزمون های کشوری شروع به کارکرد و تا به امروز برگزاری کارگاه ها و کلاسهای آموزشی مدرن در علوم پزشکی را در کارنامه خود دارد. هدف این گروه آماده سازی دانشجویان و پزشکان عمومی ؛ دستیاران و متخصصین برای مواجهه هدفمند و مناسب با امتحانات داخلی و خارجی است . همچنین آنچه پزشکان بالینی را در برابر چالش های حرفه ای پیش رویشان گارانتی می کند و موجب می شود در هر شایطی بتوانند بهترین و اکادمیک ترین تصمیم را برای بیمارانشان بگیرند تسلط کافی و کامل روی منابع علمی بصورت پروتکل های درختی یا الگوریتمی است . پایبندی به این الگوریتم های رویکرد بالینی منجر خواهد شد که شما بتوانید بدون ترس از فراموش کردن نکات ریز در بیماران و بدون نگرانی از اشتباهات شایع تشخیصی و مراقبتی بیمار خود را راهنمایی کرده و به نتیجه مطلوب برسانید .

ممورد دیگر نحوه مواجهه با رفرنس های علمی است که خود تبدیل به دل مشغولی بزرگی برای دانشجویان و دستیاران ما شده است به طوریکه مواجهه با حجم زیاد اطلاعات موجود در این رفرانس ها عملا دانشجویان و دستیاران ما را مایوس و خسته می کند . این در حالیست که اگر در کارگاه های مطالعه رفرانس های علمی شرکت کنبید در درجه اول توانایی آنرا پیدا خواهید کرد که اطلاعات موجود دراین رفرانس ها را طبقه بندی کنید و بعد متوجه خواهید شد که حجم بسیار زیادی از رفرانس ها حاوی اطلاعات تاریخچه پزشکی و اطلاعات اپیدمیولوژیک صرف بوده که دانستن آنها به شما هیچ کمکی نمی کند . اطلاعات باقیمانده نیز بایستی توسط شما از نظر اهمیت واعتبار درجه بندی شده و زمان شما صرف اخذ اطاعاتی شود که کاربرد برای شما داشته باشد و با این توانایی ها شما به راحتی می توانید یک رفرانس کامل را ظرف مدت بسیارکوتاهی مطالعه کرده و آنچه می خواهید از آن برداشت کنید .

امتحانات چندگزینه ای MCQ ؛ امتحانات مصاحبه علمیINTERVIEW ؛ امتحانات مهارت بالینی CS و امتحانات PMP امروزه امتحانات رایجی در کشور ما و سایر کشورهای دنیا هستند که دانشجویان و دستیاران ما متاسفانه اطلاعات کافی در مورد این امتحانات و نحوه مواجهه با آنها را ندارند و لذل در این کاگاه ها میتوتنید این تبحر را کس نمایید و بسیار راحت تر و بدون تنش از پس این امتحانات برآیید.

سونوگرافی قطعا امروزه بعنوان یک وسیله بر بالین بیماران و در دست همه پزشکان می تواند بیشترین کمک ها را به ما نماید. سونوگرافی در حال حاضر جای گوشی پزشکی است یعنی یک وسیله واجب برای معاینات ابتدایی بیماران  در بسیاری از کشورهای دنیا نه تنها پزشکان عمومی و متخصص بلکه پرستاران هم بایستی با سونوگرافی آشنایی کافی داشته باشند و بتوانند از آن استفاده کنند. کارگاه های سونوگرافی این کمک را به ما می کند تا بتوانیم از این وسیله حیاتی استفاده لازم را بر بالین بیمارانمان ببریم.  

برنامه های آموزشی زیر تا هم اکنون در این گروه برگزار شده است که برخی از این روش ها در انحصار این گروه است :

۱- کلاس هایCLINICAL APPROACH

۲-کلاس های DECISION MAKING

۳-کلاس های ALGORITHMIC APPROACH

۴- کارگاه های نحوه مواجهه و خواندن رفرانس های علمی

۵-کارگاه های نحوه مواجهه با سوالات چندگزینه ای(MCQ)

۶-کارگاه های نحوه شرکت در مصاحبه های علمی(INTERVIEW)

۷-کارگاه امتحانات PMP

۸- کارگاه طراحی ژورنال کلاب های مبتنی بر شواهد(EBJC)

۹-کلاس های آمادگی بورد تخصصی جراحی عمومی کتبی و شفاهی

۱۰- کارگاه های امتحانات CS

 ۱۱-برگزاری کلاس های آشنایی با سونوگرافی برای پزشکان عمومی و متخصصین بالینی